🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Pedestal Fan (AC DC)
| Specification | Details |
|---|---|
| Size | 24” (600mm) |
| Operating Voltage | 140–280 Volt |
| Operating Frequency | 50 Hz |
| Power Consumption | 100 Watt |
| R.P.M (Revolutions/Min) | 1250 |
| Product Gross Weight | 16.20 kg |
| Product Net Weight | 15.27 kg |
| Number of Speeds | 5 |
Â
$22.25
Original: $63.56
-65%Pedestal Fan (AC DC)—
$63.56
$22.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Specification | Details |
|---|---|
| Size | 24” (600mm) |
| Operating Voltage | 140–280 Volt |
| Operating Frequency | 50 Hz |
| Power Consumption | 100 Watt |
| R.P.M (Revolutions/Min) | 1250 |
| Product Gross Weight | 16.20 kg |
| Product Net Weight | 15.27 kg |
| Number of Speeds | 5 |
Â